Limon

05.03.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Limon?

Limon nedir?

Limon turunçgillerden olup, sıcak ve ılıman iklimlerde yetişir, boyu 3–5 metre kadar olan, yaz kış yaprak dökmeyen, güzel kokulu ak çiçekler açan, ağaçtır. Bu ağacın meyveleri hoş kokusu ve ekşi tadı ile oldukça sevilmektedir. Limon sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Limonun sağlığa olan faydaları arasında, hazımsızlık, kabızlık, diş problemleri, boğaz enfeksiyonları, ateş, iç kanama, romatizma, yanıklar, obezite, solunum bozuklukları, kolera ve yüksek tansiyonun tedavisinde bulunurken saç ve cildinize de yaraması vardır. Uzun zamandır terapötik özellikleriyle tanınan limon, bağışıklık sitemini güçlendirmeye yardımcı olur, kanı temizler ve kan temizleyici olarak bilinir. Böbrek taşları için yararlı bir tedavi, inmeyi azaltma ve vücut ısısını düşürme gibi rahatsızlıklarda faydalı olduğu bilinir.

 

Limonun Besin Değerleri

C vitamini, B6 vitamini, A vitamini, E vitamini, folat, niasin, tiamin, riboflavin, pantotenik asit, bakır, kalsiyum, demir, magnezyum, potasyum, çinko, fosfor gibi birçok besleyici elementler ve proteinler. Antioksidan ve kanserle mücadele özelliklerini içeren kompozitler olan flavonoidleri içeren bir meyvedir.

 

Limonun faydaları

Boğaz enfeksiyonlarına iyi gelir. Limon, iyi bilinen anti-bakteriyel özelliklerinden dolayı boğaz enfeksiyonlarıyla ilgili sorunlarını savuşturan mükemmel bir meyvedir. Nane ile kaynatılan limon gribal enfeksiyonlarda destekleyici olarak kullanılır.

Ateşi düşürücü etkisi vardır. Limon, soğuk algınlığı, grip veya ateş gibi rahatsızlıklardan muzdarip bir kişiyi tedavi edebilir. Terlemeyi artırarak ateşi düşürmeye yardımcı olur.

Kilo verme de yardımcıdır. Vücuttan zehirli atıkları atmada yardımcıdır. Ödem attırabilir. Bir kişi, ılık su ve balla karışık limon suyu içerse, kişini kilo vermesine yardımcı olabilir.

Kolera tedavisinde kullanılabilir. Kolera ve sıtma gibi hastalıklar limon ile tedavi edilebilir çünkü limonun kanı temizleme özelliği vardır. Kan temizleyici olarak bilindiği için bu hastalıkların çözümü için faydalı olabilir.

Antiseptik ve kanın pıhtılaşma özelliklerine sahiptir, bu nedenle içeride var olan herhangi bir kanamayı durdurabilir.

Sindirim sitemine iyi gelir. Gaz sökücüdür. Hazımsızlığa iyi gelir. Karnınıza biriken gazdan muzdarip iseniz ılık suya limon sıkıp içebilirsiniz. Gazdan dolayı gelişen kramplar hafifleme ihtimali çok yüksek.

 Nova Teatox
Nova Teatox Çayı, sabah ve akşam olmak üzere 2 farklı pakete sahiptir. İçerisinde toplam 48 adet çay vardır. Teatox çayı içerik olarak bitkisel bir ürün olup 28 günlük kullanım içermektedir.

ÜRÜN FİYATI: 24,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI