Kara Sarımsak

28.02.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Kara Sarımsak?

Kara sarımsak nedir? Faydaları nelerdir?

Kara sarımsak, beyaz sarımsağın 1 ay boyunca ısı ve nem altında bulundurulduktan sonra dişlerinin kara hale gelmesi ile oluşur.  Beyaz sarımsak kadar bilinirliği olmasa da, kara sarımsak gastronomik çevrelerde ve alternatif tıp alanında popülerlik artışının tadını çıkarıyor. Koreliler tarafından yaklaşık beş yıl önce sağlık ve gıda pazarlarına sunulan kara sarımsak, sıkı bir şekilde kontrol edilen ısı ve nem altında bir aylık fermantasyon süreci sonunda "kara sarımsak" haline gelir. Kara sarımsakların sağlığa olan faydaları, doğal tıp uygulayıcıları tarafından anlatılmaktadır.

Kara sarımsağın faydaları nedir?

Kanserden koruma ve kolesterolü düşürmede yardımcıdır. Kara sarımsak oluşturma süreci süper sarımsak oluşturma da katkıda bulunur. Yeni sarımsağın doğal bir bileşeni olan ve amino asidi sisteininin bir türevi olan S-allilistein bileşeni, kara sarımsakta çok daha fazla konsantrasyonda bulunmuştur ve HealthMad.com tarafından bildirilen raporlara göre, kolesterolü düşürmeye ve kanser riskini azaltmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Kara sarımsak enfeksiyonlardan koruyabilir. Beyaz sarımsak aktif bileşen olan allisin içinde antimikrobiyal, antibiyotik ve antifungal içerir. Kara sarımsakta S-alilisistein, allisin emilimine yardımcı olur ve bu da enfeksiyonlara karşı artırılmış koruma sağlayabilir, daha kolay metabolize olmasına yardımcı olur.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korur. Sarımsak da antioksidan oranı yüksektir. Kara sarımsağın geleneksel sarımsağın antioksidan özelliklerinin iki katı olduğu bulunmuştur. Antioksidanlar, hücreleri hastalığa karşı koruyor ve yaşlanmayı yavaşlattığı düşünülüyor. Kara sarımsak çok güçlüdür, antioksidanların artmış seviyeleri, serbest radikal hasarına karşı koruma sağlar, onu kronik hastalığı engellemek için ideal bir yiyecek haline getirir. Serbest radikaller kalp hastalığına, Alzheimer hastalığına, dolaşım sorunlarına, romatoid artrite ve diğer kronik hastalıklara yol açan hücrelere zarar verirler.

Kara sarımsak, keskin kokuyu ve güçlü lezzeti azaltır ve böylece bazı insanlara daha lezzetli ve cazip gelir. Kara sarımsak tadını kurutulmuş bir meyveye kıyasla dumanlı benzetiliyor. Kara sarımsak beyaz sarımsağın güçlü kokusundan yoksun ve olfaktör etkileri olmaksızın fazla miktarlarda tüketilebilir.

Kara sarımsak saç bakımı içindekullanılır. Saçları güçlendirir. Saç dökülmesini engelleyebilir.Fixpera Şampuan
Fixpera şampuan doğal bir üründür, bitkisel özlerden elde edilmiştir. %7 oranında Ginseng, %11 oranında Kara sarımsak, %5 oranında Minoxidil içerir.

ÜRÜN FİYATI: 39,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI